Login: Password: Remember me:
Password not working or forgotten?

Jelcz M081MB3 #1001

Details

NameJelcz M081MB3
(Jelcz) (Mercedes-Benz OM904LAIII/6 100kW/136HP 4249cm3) (ZF S5-42(5)) 18/37 [0-2-2] (2002-2007)
VINSUJ08100230000008
Build Number
Built2003
Scrapped
Owners
20032016MPK Radom
2018Tkaczyk Bobrowniki
Registration Numbers
Year Of Get Year Of Remove Registration Plate
2003WR 46602
Vehicle Numbers
Year Of Get Year Of Remove Vehicle Number
200320161001 / MPK Radom
Other Information
Sprzedaż z przeznaczeniem na części zamienne

Photos

10 june 2006 - Radom, ul. 25 czerwca, nareszcie w remoncie. Powoduje to troszeczkę utrudnień, ale warto się przemęczyć. Ostatnio masę dróg w Radomiu wyremontowano, ale głównie tych mniej ważnych.
Author: empi

Comments: 1

20 november 2006 - Radom, okresowa pętla Ofiar Firleja / Gombrowicza. Podczas ubiegłorocznych zmian spowodowanych remontem ulicy Witosa uruchomiono linię 12BIS, która dowoziła na Wincentów pasażerów wysiadających na Firleju z autobusów linii 4, 12 i 21. Kolejny etap remontu rozpocznie się 3 kwietnia 2007 roku. Taka sama linia obsługiwana małymi Jelczami będzie już jednak wariantem linii 12.
Author: MZ

26 december 2006 - Radom, Nowa Wola Gołębiowska. Niegdyś pętla 18tki (która jechała do niej prosto ulicą Energetyków), obecnie przystanek przelotowy odkąd 18tkę poprowadzono dookoła Nowej Woli, czyniąc ją tym samym jedną z trzech klimatycznych radomskich linii miejskich. Kiedyś nad pętlą były takie fajne rury ciepłownicze, ale nie przetrwały one przedsiębiorczości mieszkańców Nowej Woli, którzy je spieniężyli.
Author: empi

Comments: 5

26 december 2006 - Radom, Stara Wola Gołębiowska. Pozdrowienia dla Najlepszego Kierowcy w Radomiu ;P
Author: empi

Comments: 1

27 january 2007 - Radom, pętla Dworzec PKP. W upalny dzień wspomnienie z zimy. Wspomnienie podwójne, ponieważ małe Jelcze to obecnie wyjątkowo rzadki widok na linii 18. W dni wolne od pracy jeżdżą ostatnio standardowe autobusy 12-metrowe, zaś kurduple MPK wysyła na komercyjne linie podmiejskie. Władze miasta chcą, by wszyscy prywatni przewoźnicy wynieśli się z tej zatoki na ulicę Wernera.
Author: MZ

24 march 2007 - Radom, skrzyż. Struga x 25 Czerwca x Żwirki i Wigury. Edik wraca po zwiedzaniu Woli Gołębiowskiej. I got ya!!
Author: geronimo

Comments: 5

24 march 2007 - Radom, ul. Zbrowskiego. Edziu na 18 pogina na Nową Wolę Gołębiowską.
Author: geronimo

21 june 2007 - Radom, ulica Witosa. Fragment drogi wyłożony kamieniami przejdzie niebawem do historii. Zaczęła się tam budowa kanalizacji, zaś po jej ukończeniu powstanie tam asfaltowa nawierzchnia z chodnikiem. Na razie autobusy obsługujące wariantowe kursy linii 12 przeciskają się częściowo po piaszczystym poboczu. Jednak wkrótce ich trasa będzie skrócona do skrzyżowania Witosa i Rataja.
Author: MZ

16 august 2007 - Radom, ulica Witosa. Po kilkumiesięcznej przerwie na odcinek ulicy Witosa obok ogródków działkowych, cmentarza komunalnego i lasu znowu wróciła komunikacja miejska. Na razie wykonywane są tędy tylko wariantowe kursy linii 12. Obsługują je małe Jelcze, bo większe pojazdy nie byłyby w stanie zawracać na okresowej pętli Witosa / "Silikaty", czyli po prostu na rozjeździe dwóch dróg.
Author: MZ

Comments: 6

16 january 2010 - Radom, pętla/przystanek Śródmieście Kilińskiego. Może zdjęcie nie zbyt ciekawe, ale chodzi tu o pewną liczbę. Liczbę na wyświetlaczu wskazującą numer lini i jednocześnie ilość lat, jaką dzisiaj kończę w związku z moimi urodzinami :):)
Author: Karol Chojnacki

Comments: 3

16 january 2010 - Radom, ulica Staszica. Pierwszy dzień kursowania linii 19 po nowej trasie. Wcześniej była ona jednokierunkowa (z jedną pętlą). Po wprowadzeniu dwóch pętli autobusy ruszające z parkingu koło Urzędu Miejskiego musiały jakoś zawrócić. Robiły to ulicami Niedziałkowskiego, Kelles-Krauza i Staszica. Tak będzie tylko do 31 stycznia 2012 roku - potem linia 19 pojedzie inaczej.
Author: MZ

6 february 2010 - Radom, ul. Wiejska. Po zbudowaniu drogi z Godowa do Trablic MPK skierowało tędy linię E. To taka nieszczęsna linia, która jakoś nie miała szczęścia do należytej frekwencji czy częstotliwości. W aktualnej wersji od 2 listopada 2009 jeździ na trasie: dw. PKP - Beliny-Prażmowskiego - Poniatowskiego - Grzecznarowskiego - Jana Pawła II - Południowa - Wiejska - Trablice - Ludwinów - Augustów - Kowala - Parznice. Kursy w dni powszednie mniej więcej co godzinę w porannym i popołudniowym szczycie, obsługę zapewniają dwie brygady, najczęściej koziołkowe, ale nie zawsze. W soboty po dwie pary kursów rano i po południu, w niedzielę nie kursuje. Przebieg trasy bardzo mi się podoba, właściwie rozkład też przyzwoity, ale z tego co widzę to tradycyjnie chętnych zbyt wielu nie ma. To taki rejon, że wszystkim wygodniej własnym samochodem jechać. Widać to zresztą na tym nowo wybudowanym przedłużeniu Wiejskiej do Trablic - duży ruch jak na taką lokalną drogę.
Author: empi

6 february 2010 - Trablice, gmina Kowala. Ostatnia próba walki MPK o pasażerów z terenu gimny Kowala - linia E na trasie przez nowo wybudowane przedłużenie ulicy Wiejskiej.
Author: empi

9 february 2010 - Parznice, gmina Kowala. Autobus linii E zbliża się do pętli w Parznicach. W ciągu ostatnich kilku lat linia zmieniała środkowy odcinek trasy wielokrotnie, ale końcówka była zawsze ta sama.
Author: empi

Comments: 22

17 may 2010 - Radom, ulica Banacha. Dwa lata temu został wprowadzony jeden z najbardziej nietypowych objazdów w Radomiu. Wszystko zaczęło się od majowych ulew, które spowodowały zalanie łąk i pól przy ulicy Banacha. Ponieważ deszcz nie przestawał padać, wody przybywało z każdą godziną. 17 maja rano zrównała się ona z poziomem jezdni. Ale autobusy ciągle jeszcze jeździły.
Author: MZ

18 may 2010 - Radom; skrzyżowanie ul. Chorzowskiej i Wrocławskiej; minibusowy wariant linii 15 wraca mocno okrężną trasą z Janiszpola; 15:55

W Radomiu coraz ciekawiej. Z uwagi na zalanie ulicy Banacha (woda przestała wsiąkać w okoliczne pola i wystąpiła na jezdnię) MZDiK postanowił od dziś (2010.05.18) skrócić trasę wariantową 15 do pętli na Prędocinku. Szybko się jednak zrychtowano, że to nie ma sensu, bo mieszkańcy Janiszpola zostaną bez komunikacji miejskiej. Dlatego już od 13 dzisiejszego dnia linię wycofano z Prędocinka i skierowano na Janiszpol trasą okrężną przez Sadków, Małęczyn i Makowiec (taki mix aktualnych tras linii 24 i B).
Trochę się temu jednak dziwię. Te kurduple to mogli jednak wysłać przez Ogrodniczą i Reymonta. Przez te karkołomne objazdy wielu mieszkańców Janiszpola i Małęczyna dojdzie do wniosku, że szybciej będzie...pieszo.

Teraz na ul. Chorzowskiej ruch autobusów jak nigdy wcześniej. Jeżdżą tu aż trzy linie: 14 (niektóre kursy), 15 i 24.

Author: KL_Radom

Comments: 7

19 may 2010 - Maków, gmina Skaryszew. Wczoraj postanowiłem wreszcie skorzystać z podjeżdżającej bardzo blisko mojego domu wariantowej piętnastki - przesiadłem się w nią przy Gromadzkiej. Ku mojemu zaskoczeniu koziołek ruszył, zakręcił w poprzek jezdni i pojechał aleją Wojska Polskiego, Chorzowską i tak dalej... Chciałem mieć kilkaset metrów bliżej do domu, a skończyło się na tym, że jechałem na Janiszpol pół godziny okolicznymi wioskami myśląc, że kierowca oszalał i wracałem z buta do domu przez dwie dzielnice.
Author: empi

Comments: 5

19 may 2010 - Radom, ul. Słowackiego. Wygląda na to, że da się jakoś przedostać przez remontowaną ulicę na Idalin - nie próbowałem, za to pojechałem zamkniętą Banacha i Bieszczadzką. Na tym odcinku którym jechałem woda opadła poniżej poziomu jezdni, ale grunt jest jeszcze chyba zbyt nasiąknięty wodą, by przywrócić tędy ruch.
Author: empi

Comments: 2

21 may 2010 - Radom, ul. Chorzowska. Objazd remontowanej ul. Słowackiego i zalanej ul. Banacha.
Author: empi

21 may 2010 - Radom, ul. Lubelska. Objazd remontowanej ul. Słowackiego i zalanej ul. Banacha.
Niegdyś autobusy linii 27 przejeżdżały widoczną bramą przez teren lotniska, docierając najkrótszą drogą do miasta.
Pozdrowienia dla kierowcy :-)

Author: empi

22 may 2010 - Maków, ul. Starowiejska, gm. Skaryszew. Objazd remontowanej ul. Słowackiego i zalanej ul. Banacha.
To tak w ramach zaspokojenia wyrzutów sumienia dotyczących nie obfocenia kursującej tędy przez kilka miesięcy linii M ;-)

Author: empi

3 june 2010 - Radom, ulica Wyścigowa. Objazd objazdu, czyli zawirowania spowodowane procesją Bożego Ciała na Idalinie. Wariantowe kursy linii 15 były w tym czasie wykonywane koło widocznego w tle kościoła pod wezwaniem Świętego Stefana. Gdy wychodziła stamtąd procesja, autobusy pojechały ulicą Wyścigową. Prawie pół roku później komunikacja zawitała tutaj na dłużej.
Author: MZ

4 june 2010 - Radom, ul. Banacha. Objazd remontowanej ul. Słowackiego. Dzięki takim fikuśnym objazdom, na TWB jest już równa setka zdjęć radomskich Vero, z czego większość obrazuje naprawdę nietypowe sytuacje i ciekawe miejsca.
Author: empi

Comments: 3

4 june 2010 - Radom, ul. Banacha. Objazd remontowanej ul. Słowackiego.
Author: empi

5 june 2010 - Radom, ul. Idalińska. Objazd remontowanej ul. Słowackiego.
Author: empi

6 june 2010 - Radom, ul. Rzeszowska. Objazd remontowanej ul. Słowackiego.
Author: empi

6 june 2010 - Radom, ul. Idalińska. Objazd remontowanej ul. Słowackiego.
W okolicy znajduje się mały sklep spożywczy, który był podstawą zaopatrzenia mojego gospodarstwa domowego w moim wczesnym dzieciństwie. Niestety poziom kultury pani sprzedawczyni, będącej właścicielką sklepu, jakieś osiem lat temu skłonił moją rodzinę do zaopatrywania się w niezbędne artykuły w placówce położonej dużo dalej. Czekając na tego koziołka na fali sentymentalnych wspomnień z lat pacholęcych, postanowiłem pójść kupić sobie tam oranżadę na miejscu - no i niestety pani nic się nie zmieniła, skrzyczała mnie że wziąłem z półki oranżadę z naklejoną ceną. Nie pojawię się u niej przez następne 8 lat :P

Author: empi

Comments: 11

18 june 2010 - Radom, ul. Lekarska.
Author: jakubkaminski

6 july 2010 - Radom, ul. Grzebieniowa. Objazd remontowanej ulicy Słowackiego. Bardzo chętnie korzystałem z tej linii jako dowozówki do pętli na Prędocinku i brakuje mi jej teraz ;-)
Author: empi

25 august 2010 - Radom, ul. Banacha.
Author: mzk804

Comments: 2

25 august 2010 - Radom, ul. Idalińska. Z dedykacją dla Empiego ;)
Author: Kubul

Comments: 1

2 september 2010 - Radom, ul. Banacha. Objazd remontowanej ulicy Słowackiego. Oczywiście trasa objazdu była fatalnie oznakowana i ludzie błądzili po całym Idalinie. Pół biedy z Polakami, ale tacy np. Francuzi ze Scenic`a...
Author: empi

12 september 2010 - Radom, ul. Grzebieniowa. Objazd remontowanej ulicy Słowackiego. Fajnie rzuca z tyłu takiego dostawczaka na progach zwalniających ;-)
Author: empi

Comments: 6

21 september 2010 - Radom, ul. Biała. Objazd remontowanej ulicy Słowackiego. Przez dłuższy czas z ronda Matki Boskiej Fatimskiej można było oglądać dwa koziołki oczekujące na odjazd - jeden na zastępczej piętnastce rozpoczynał trasę na przystanku Słowackiego / Gromadzka, drugi na dziewiętnastce na przystanku Grzecznarowskiego / Galeria "Feniks". Teraz w pobliżu ronda nie kończy już żadna linia - piętnastkowe wahadełko zniknęło wraz z otwarciem Słowackiego, a dziewiętnastka została wydłużona na Malenice :-)
Author: empi

2 october 2010 - Radom, ul. Malenicka. Od dzisiaj dziewiętnastka została wydłużona o trzy przystanki, dając nareszcie mieszkańcom Malenic regularne połączenie. Póki co pętla jest przy szkole podstawowej nr 20, czyli tylko kilkaset metrów od Słowackiego, ale - mam nadzieję - za niedługi czas zostanie wydłużona dalej. Zaczyna się robić z tego naprawdę porządna samodzielna linia, ludzie zaczynają się do niej przyzwyczajać - wczoraj na przystanku Traugutta / Piłsudskiego podsłuchałem rozmowę dwóch dziewczyn, które zastanawiały się czy wsiąść do piętnastki czy poczekać jeszcze kilka minut na dziewiętnastkę i w końcu wybrały tę drugą. Nie jest już to więc ciekawostka, ale zwykła linia z której ludzie korzystają na codzień.
Author: empi

Comments: 1

2 october 2010 - Radom, ul. Malenicka. Troszkę niezbyt panowałem nad kadrem, bo wdałem się w rozmowę ze starszym panem przy którego posesji stałem. Żalił mi się na to, jak robotnicy opieprzali się podczas remontu Słowackiego i pokazywał mi różne niedoróbki.
Author: empi

Comments: 2

26 march 2011 - Radom, pętla Gołębiów/Zubrzyckiego. Po zakończeniu przebudowy ulicy Słowackiego odzyskane z linii zastępczej Z15 koziołki pojawiały się przez pewien czas na niedzielnych brygadach linii 10.
Author: empi

Comments: 6

3 may 2011 - Radom, ul. Kilińskiego. Z pozdrowieniami dla kierowcy, który przez długi czas pracował na dziewiętnastce, początkowo wozem nr 1000, a potem awansując o jeden numer do góry ;-)
Author: empi

22 january 2012 - Radom, ul. Malczewskiego. Ta zawrotka była przyczyną, dla której na dziewiętnastce mogły jeździć tylko koziołki. Niestety, kilkukrotnie zdarzało się, że na 5 sprawny był tylko 1, i linię zwiedzały już Jelcze 120M i Solarisy, omijając zawrotkę zupełnie dookoła. Od 1. lutego 19-tka zostaje wydłużona na Obozisko, będzie więc przejeżdżała tędy w obu kierunkach prosto - w krytycznej sytuacji na linii będą mogły więc pojawiać się pełnowymiarowe autobusy, chociaż i tak będzie im ciężko na śródmiejskich uliczkach.
Jak widać nie wszyscy kierowcy wierzyli w to, że przejedzie tędy tylko koziołek: http://www.youtube.com/watch?v=bX6rMH554k0

Author: empi

21 june 2012 - Lesiów, gmina Jastrzębia. Kurs do Lewaszówki wykonywany piętnaście minut po kursie do Gorynia - na odcinku do Jastrzębi trasy się pokrywają. Jelcz 120M plus koziołek zamiast przegubowca.
Author: empi

21 june 2012 - Mąkosy Stare, gmina Jastrzębia. Autobus pojawiał się w tym miejscu cztery raz dziennie w dni powszednie i dwa razy dziennie w soboty. Od 1 lipca w wydaniu PKS przybyły dodatkowe trzy kursy w dni powszednie - część jest wykonywana z Lewaszówki do Radomia, część w formie wahadła podczas kursu okrężnego przez Mąkosy, Goryń i Wolę Goryńską.
Author: empi

11 august 2012 - Radom, granica miasta przy wyjeździe na Sołtyków. Nowa linia zastępcza Z23 uruchomiona w związku z utrudnieniami przy budowie tzw. obwodnicy południowej.
Mieszkańcy Sołtykowa w zasadzie bardzo na tym korzystają. Dotychczas mieli autobus co 1,5-2 h, od wczoraj mają co 40 minut.

Author: KL_Radom

Comments: 2

11 august 2012 - Trablice. Na trasie nowej linii zastępczej Z23 można spotkać gniazdo bocianów. Niektórzy wierzą, że obecność tych ptaków w zagrodzie przyczynia się do płodności u domowników.
Author: KL_Radom

Comments: 4

12 august 2012 - Radom, okresowa pętla Os. Prędocinek. Tymczasowa zawrotka obok skrzyżowania ulic Witkacego i Milenijnej powstała na czas budowy obwodnicy południowej. Teraz kończą tutaj trasę wszystkie kursy linii Z23, ale od 1 grudnia część z nich pojedzie dalej - aż do ulicy Wyścigowej. Wyświetlacz z błędnym numerem linii, bo początkowo MPK miało kłopot z wgraniem Z23.
Author: MZ

13 august 2012 - Radom, ul. Wiejska. Z23 rusza ze starej pętli na Godowie, aktualnie przywróconej do stanu używalności.
Jeszcze w zeszłym tygodniu droga widoczna w tle była [przejezdna].

Author: KL_Radom

18 august 2012 - Zenonów. To już przeszłość. Po rozpoczęciu budowy obwodnicy południowej linie 6 i 23 zostały skrócone do Prędocinka. Dalej zastępowała je linia Z23. Dopiero po wybudowaniu tymczasowego łącznika ulic Wiejskiej i Godowskiej możliwe było przywrócenie praktycznie stałej trasy linii 23. Wtedy linia zastępcza przestała wykonywać wahadłowe podjazdy do Zenonowa.
Author: MZ

1 september 2012 - Radom, ul. Witkacego.
Author: empi

Comments: 4

2 september 2012 - Trablice, ul. Wiejska.
Author: empi

7 december 2012 - Radom, ulica Wyścigowa. To jedyny wspólny przystanek linii 19 i Z23, które planowo są obsługiwane wyłącznie kurduplami. Dotychczas na linii 19 jeździły trzy takie autobusy, a na linii Z23 - jeden. Ale już od 17 kwietnia, z powodu zmiany trasy związanej z przebudową ulicy Witkacego, potrzebny będzie drugi. Oznacza to, że na szczytową brygadę linii 19 wyjedzie solówka.
Author: MZ

Comments: 5

20 january 2013 - Radom, ulica Radomskiego. Na tę trasę autobusy komunikacji miejskiej trafiły w związku z wycofaniem linii 3 z ulicy Wyścigowej po rozpoczęciu budowy obwodnicy południowej. Linia 19 wszystkimi kursami w obu kierunkach zahaczała o ten rejon miasta, aby zapewnić dojazd głównie do pływalni i szkoły. Od soboty (5 października) linie 3 i 19 wracają na swoje stare trasy.
Author: MZ

23 june 2013 - Radom, ulica Bernardyńska. Linia 19 nie po raz pierwszy została skrócona do przystanku Lekarska / Szpital, ale za to po raz pierwszy dojeżdżała do niego przez ulicę Bernardyńską. Po porannej ulewie przeszkadzała w tym trochę wielka kałuża. Na szczęście rozlewisko nie było zbyt głębokie. O dziwo, MPK wgrało nawet na trzy godziny nazwę przystanku na wyświetlaczach.
Author: MZ

23 june 2013 - Radom, ulica Lekarska. Linia uzupełniająca Z7 miała zapewnić połączenie szpitala z dworcem PKP. Podczas półmaratonu raz na pół godziny dojeżdżała tutaj tylko linia 19. To za rzadko, więc autobusy nie stały niepotrzebnie po kilkanaście minut, lecz przebierały się w Z7 i około 15 minut po każdym kursie dziewiętnastki jechały do dworca, a potem wracały przed szpital.
Author: MZ

Comments: 2

2 july 2013 - Radom, ulica Studzienna. Ze względu na brak innej możliwości zawracania na Malczewie, autobusy zastępczej linii Z23 robiły pętlę uliczną przez Banacha, Źródłową i Studzienną - do Witkacego, gdzie był zlokalizowany przystanek końcowy. Od jutra autobusy będą jeździły ulicą Studzienną w obu kierunkach (w jedną stronę na Malczew, natomiast z powrotem na Ustronie).
Author: MZ

8 july 2013 - Radom, ul. Źródłowa, spotkanie dwóch Vero na linii Z23.
Przy wyznaczaniu kolejnej wersji trasy Z23 MZDiK "dołożył do pieca i to konkretnie". Trasa linii na sporym odcinku wiedzie po bardzo lichej nawierzchni.

Author: KL_Radom

Comments: 4

12 august 2013 - Radom, ul. Źródłowa.
Author: empi

23 september 2013 - Radom, ul. Gajowa.
Author: empi

3 october 2013 - Radom, ulica Radomskiego. A to już kolejny przebieg trasy linii zastępczej Z23. W drodze do ulicy Jana Pawła II mieszkańcy Godowa zwiedzali wtedy Zenonów (wybranymi kursami - na przykład tym) i kawał Idalina. Nic dziwnego, że tracąc czas, narzekali na wszystkie te zmiany. Niestety, był to akurat taki okres, gdy innej możliwości dojazdu po prostu nie było.
Author: MZ

12 october 2013 - Radom, ulica Witkacego. Zastępcza linia Z23 przez dość długi okres kończyła kursy na dawnej pętli linii 23 na Malczewie. Kiedy jednak przebudowano skrzyżowanie ulic Witkacego i Godowskiej, autobusy musiały wjeżdżać na plac budowy (po podbudowie z kruszywa po prawej stronie), na następnie zawracać tam "na trzy" (tylko teoretycznie pod nadzorem drogowców).
Author: MZ

11 november 2013 - Radom, ulica Źródłowa. Taki objazd na Malczewie to już na szczęście historia. Autobusy zastępczych linii Z6 i Z23 musiały przez kilka miesięcy kursować praktycznie gruntowym odcinkiem drogi, bo prowizoryczne utwardzenie tak zwanym destruktem asfaltowym nie zapewniło długotrwałej poprawy jakości nawierzchni. Od 16 listopada autobusy już tędy nie jeżdżą.
Author: MZ

19 november 2013 - Radom, ulica Godowska. Zastępcza linia Z6 została uruchomiona 2 września 2013 roku. Była bezpłatna, bo zgodnie z założeniami władz miasta miała ona zapewnić uczniom z Malczewa i Godowa dojazd do szkół przy ulicach Wyścigowej i Gajowej - w ramach rekompensaty za utrudnienia związane z budową obwodnicy. Połączenie takie istniało przez cały rok szkolny.
Author: MZ

29 september 2015 - Radom, ul. Źródłowa.
Author: empi